"Для нас всегда открыта в школе дверь,
прощаться с ней не надо торопиться..."

З перших днів існування школи з 1956 року зародилася чудова традиція - розвиток туризму.

Туристичні походи організовував учитель фізкультури Савченко Микола Григорович. Велосипедні поїздки до Світловодська, до Гострої могили, по селам Кіровоградщини та Полтавської області з метою вивчення історії рідного краю та пошуку цікавих людей надовго запам'яталися інтернату.
Продовжив роботу Кузнєцов Анатолій Григорович. (Він передав до музею цінні фотографії походів).
1978 рік. Двадцять один день в поході по річці Псел під керівництвом учителя географії Сивоконя Олексія Васильовича та учителя фізики Копійка Катерини Петрівни теж цікава сторінка в історії розвитку туризму. Гадяч, Шишаки, Сорочинці, Миргород, Мануйлівка, екскурсії в музей Гоголя, М. Горького, на завод мінеральних вод в Шишаках, джерельна вода в лісах і вивчення ґрунтів, збір матеріалів про славних людей Полтавщини, палатки, вогнище, зорі і схід Сонця - хіба таке можна забути? Альбом - звіт про даний маршрут передано до Полтави.
Коли в школі №23 з'явилася молоденька вчителька географії Красивська Світлана Володимирівна - племінниця Кузнєцова А.Г., ніхто не мав сумніву, що туристичні походи будуть ще цікавішими.
Участь і перемога в обласних змаганнях, підкорення Криму, Кольського півострова, незабутні дні відпочинку на річці Псел, збір матеріалів для кабінету географії - все це можна побачити на фотографіях, які подарувала музею сім'я Красивських.
Далі керівником туристичного гуртка була Васильєва Наталія Дмитрівна - випускниця нашої школи 1974 року, учасниця славних походів ( до речі, її брат Доброчинський Олександр був серед переможців туристичних змагань тієї першої команди туристів школи №23). Як організатор позакласної роботи Наталія Дмитрівна особливу увагу приділяла вивченню історії Великої Вітчизняної війни, збереженню пам'ятників, вихованню учнів на прикладах життя відомих і невідомих ветеранів війни, що живуть поруч з нами. Так з'явився куточок бойової слави в музеї.
Васильєва відкрила новий маршрут в Холодний Яр, Мотронин монастир, почала вивчення історії життя Богдана Хмельницького.
До неї приєдналася Ковтун Тетяна Петрівна, яка зараз очолює роботу туристсько-краєзнавчого гуртка. Звіт про екскурсії в Дніпропетровськ, Київ, Миргород, Переяслав - Хмельницький, Львів, Бахчисарай, Лубни, Черкаси, Умань, походи в Крим, перемога в експедиціях "Краса і біль України", "Історія міст і сіл України", "Найді свою вершину", "Шляхами невмирущої слави", "Сто чудес України" представлені в матеріалах музею.
Як класний керівник випускників 2006 року Тетяна Петрівна оформила папку "Зв'язок поколінь" та подарувала музею власну книжку "Фізика - наука спілкування з природою" про роль природи в житті людини, про досвід виховання в учнів творчого підходу до спостережень, розвитку пізнавального інтересу та екологічного виховання.

Сторінка - 3


< < < Назад. Сторінка - 2

Почта: svavuta777100sobakgmail.com

Для письма замените в адресе "100 собак" на одну почтовую @
Важно! Пробелов в адресе не должно быть перед "собачкой" и после неё!

При использовании материалов сайта ссылка на автора обязательна!

© Ивушкин В.Э.