про діяльність шкільної ради самоврядування "Коло"
Кременчуцької ЗОШ № 23

В нашій школі вже декілька років діє шкільна Рада самоврядування "Коло". Насамперед Учнівське самоврядування -це участь дітей в управлінні й керівництві справами свого колективу, вміння використовувати демократичні взаємини виховного колективу на принципах самореалізації, самодіяльності, самоорганізації та самодостатності особистості

Шкільна рада самоврядування складається з таких комісій: Прес-центр, комісія дисципліни та порядку, комісія організації дозвілля, комісія зв'язку з учнями, навчальна комісія, комісія туризму та спорту, старостат, який в свою чергу складається з ІІІ- х ланок("Школярик 1-4кл.", "Юнкольці 5-8кл.", Клуб старшокласників "У колі друзів 9-11кл.") на чолі з Головою Учнівської Ради та заступником Учнівської Ради.

Шкільна рада самоврядування "Коло" має свою історію президентства і кожен із них йдучи на цю посаду ставить перед собою мету : "Досягти більшого і зробити життя своїх шкільних друзів цікавіше!"

Основним завданням Ради є сприяти згуртуванню шкільного колективу, розвитку громадської думки ефективнішому входженню у доросле життя.

Кожна комісія працює в окремому напрямку: комісія дисципліни та порядку веде контроль за відвідуванням школи учнями, за чергуванням по школі, робота з порушниками шкільної дисципліни;навчальна комісія організовує конкурси, виставки з навчальних дисциплін, допомагають в проведенні предметних тижнів олімпіад, надає допомогу учням, що не встигають, контроль за відвідуванням учнів школи;комісія організації дозвілля займаються організацією вечорів відпочинку, дискотек, конкурсів, виставок, народних свят, відзначення традицій; комісія позашкільних відносин підтримує гарні зв'язки з учнівською радою інших шкіл, передає інформацію; комісія зв'язку з учнями надає шефську допомогу старостам усіх шкільних ланок; комісія туризму та спорту допомагає в проведенні спортивних змагань, естафет; прес-центр висвітлює роботу учнівської ради у шкільній газеті "Шкільний калейдоскоп" та результати рейдів у газеті "Колючі результати"

Протягом ІІ семестру 2009 -2010 навчального року шкільною радою самоврядування "Коло" було проведено такі заходи:
"Вечір зустрічі випускників", "День Святого Валентина", "День захисника Вітчизни", "Спортивна естафета з учнями військового ліцею", "8 березня", "Родинне свято", до дня сміху "Приколы нашей школы.", "Подаруй посмішку ветерану"(привітання ветеранів нашого мікрорайону)

В рамках екологічного марафону "Мій рідний край моя земля."проведено: виставка фотографій "Моя улюблена тваринка", конкурс плакатів "Людина і природа", конкурс творів на екологічну тематику "Людина і ліс"; фото конкурс "Місто мого дитинства Кременчук",взяли участь у мітингу присвяченому до "Дня Перемоги", День Європи, Свято Останнього дзвоника, 1 червня - день захисту дітей.

Протягом І семестру 2010-2011 навчального року шкільною радою самоврядування "Коло" було проведено такі заходи:
Вересень: дали старт конкурсу "Кращий клас року" ; у рамках декади "Увага! Діти на дорозі." проведено конкурс малюнків "Світлофор моргайко" (1-4 кл), малюнки на асфальті "Увага! Діти на дорозі!"(5-7 кл), конкурс малюнків та конкурс плакатів "Безпека руху-це життя!"; благодійна акція "Освіти вогнем добра свої шляхи"(привітання ветеранів з Днем міста), виставка композицій з квітів та природного матеріалу "Осінні барви", конкурс малюнків до Дня міста "Місто майбутнього.", прикрашання фасаду школи до Дня міста.
Жовтень - Листопад: посвячення п'ятикласників в дитячу організацію Юнкольці "Інтуїція"; вечір відпочинку для старшокласників"Хеллоуін" ;конкурс плакатів "Цигарка хоч мала, але наробить багато зла!" Проведення місячників благоустрою школи та прилеглої території; відзначення Дня толерантності "Дерево толерантності"; проведення декади "16 днів проти насильства" в рамках цієї декади провели акцію "Стрічка єдності";
Грудень: влаштували виставку газет присвячену Всесвітньому дню боротьби провели благодійну акцію в школі "Святий Миколай дітям", "Благодійний солодкий ярмарок", новорічні свята для 1-4 - "Новорічна казка", для 5-11 - "Новорічний карнавал", святкова лінійка "Вітаємо переможців", а також регулярні засідання шкільної ради самоврядування "Коло".

Також проведено рейди: "Класний куточок", "Шкільна форма", "Скажіть палінню ні!", "Гарний підручник", "Прогульник" - контроль за відвідуванням школи, "Правопорушники".
Прийняли участь в міському рейді "Дозвілля".

Учнівське самоврядування тісно співпрацює з такими організаціями, як дитяче благодійне об'єднання "Армія добра", Молодіжний парламент Кременчука, КЦЕНТУМ(екологічні заходи), Кременчуцький центр позашкільної освіти, "Рідне місто", "ОДЮК"

"Ми повинні внести самі ті зміни, які хочемо бачити", тому в наших планах ще є багато цікавих заходів та акцій, які не лише роблять цікавішим наше життя, вони ще виховують патріотичність та повагу до суспільства в цілому.

Директор школи О.М. Ратушна