ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА

1.Про бібліотеку

Шановні учні, батьки, вчителі! Шкільна бібліотека запрошує вас здійснити цікаву подорож сторінками найцікавіших книг та журналів, бо книга - це постійне джерело знань. Шкільна бібліотека нашої школи працює під гаслом: "Кожному читачеві - свою книгу, кожній книзі - свого читача".

Структура бібліотеки:
1. Абонемент
2. Читальна зала
Фонди бібліотеки 14931 примірники:
З них:
- художньої літератури - 9773 прим.
- науково-пізнавальної літератури - 2250 прим.
- довідкової літератури - 376 примірників
- методичної літератури - 230 примірників
- іншої літератури - 2302 примірника
-Підручників - 8509 примірників
Бібліотека передплачує 13 назв періодичних видань.

Бібліотека підключена до Всесвітньої мережі Інтернет До послуг користувачів довідково-бібліографічний апарат бібліотеки:
- Алфавітний каталог
- Систематичний каталог
- Систематична картотека статей
- Картотека краєзнавчих матеріалів
- Довідкові видання

Режим роботи бібліотеки
08.00 - 09.00 - внутрішня бібліотечна робота
09.00 - 15.30 - обслуговування читачів
12.00-12.30 - обідня перерва
15.30 -16.30 - внутрішня бібліотечна робота
Остання п'ятниця місяця - санітарний день

2. Правила користування шкільною бібліотекою

" Бібліотека є структурним підрозділом школи. "
Право користування бібліотекою мають вчителі, вихователі, учні, працівники школи, батьки учнів. "
Користування шкільною бібліотекою є безкоштовним. "

Читачі мають право:
- одержати твори друку та інші матеріали терміном на один місяць, але не більше п'яти видань; підручники - на один навчальний рік. По закінченні терміну користування читач повинен повернути книжку до бібліотеки або попередити бібліотекаря про затримку. Якщо читач переходить до іншого навчального закладу, книги треба повернути; - термін користування літературою підвищеного попиту скорочується до 5-ти днів;
" Рідкісні, цінні видання, а також ті, що в бібліотеці знаходяться в одному примірнику, додому не видаються, ними користуються тільки в читальному залі. "
Читачі зобов'язані:
- Обережно поводитись з матеріалами одержаними в бібліотеці; постійно піклуватися про їх збереження;
- не порушувати розстановку фонду на полицях відкритого доступу, не виймати карток із каталогів та картотек;
- одержуючи твори друку, читач повинен переглянути їх; при наявності пошкоджень попередити бібліотекаря.

Якщо читач загубив книжку, або зіпсував її, він повинен замінити її новою, рівноцінною за змістом та вартістю загубленої або ж відшкодувати вартість загубленої книги в десятикратному розмірі (рівноцінність запропонованих книг визначає бібліотекар) "

Якщо користувач загубив або зіпсував підручник, який використовувався не більше одного року, то він повинен купити новий підручник. Якщо підручник використовувався більше одного року користувач може замінити його художньою книгою (рівноцінність запропонованих книг визначає бібліотекар).

3. Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей та підлітків

- Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
- Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
- Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
- Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
- Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
- Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
- Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
- Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
- У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
- Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
- Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
- Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

4. Бібліотечні новини УВАГА! УВАГА!

Протягом квітня місяця в школі проходитиме благодійна акція "Подаруй бібліотеці книгу!"

Читачі бібліотеки будуть вдячні всім, хто знайде можливість подарувати бібліотеці новенькі, цікаві книжки.
В бібліотеку приймаються дитячі книжки, програмові твори, довідкова та науково-пізнавальна література, якщо вона новенька та неушкоджена.

Не викинь книгу на смітник!
Її віддай в бібліотеку,
Бо книга - скарб, у ній для тебе
Думок і висловів квітник.
У ній поета віршів море,
Кохання, радість, смуток, біль.
А ще незвідані простори
Письменник відкриває в ній.
Тож дурно книгу не змарнуй - Бібліотеці подаруй!